Mandala technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Została spopularyzowana za sprawą słynnego szwajcarskiego psychoanalityka i psychiatry, Karola Gustawa Junga. Dostrzegł terapeutyczne działanie mandali, która wykonywana spontanicznie odzwierciedlała stan psychiczny autora.
Dobrodziejstw płynących z malowania mandali jest bardzo wiele. Pomaga ona w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej, skupieniu uwagi i koncentracji, pozwala wyrazić uczucia i myśli, rozwija wyobraźnie, pozwala się wyciszyć i zrelaksować, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.

Program warsztatów proponowanych przeze mnie powstał w oparciu o badania P. Henderson i J. Kellog, dotyczących leczniczego wpływu tworzenia mandali na dobrostan psychiczny. Mandala pełni tu dwie funkcje- jako technika relaksacyjna oraz arteterapia ( leczenie poprzez sztukę), która współcześnie traktowana jest jako działanie wspierające proces leczenia nawet w przypadku poważnych zaburzeń, w terapii indywidualnej, grupowej i rodzinnej. Pomaga lepiej poznać siebie, rozwija osobowość i kreatywność.

Na warsztatach :
- dowiesz się w jaki sposób rysowanie w okręgu wpływa na twoje emocje ( i nie tylko);
- nauczysz się prostej techniki polepszającej jakość życia, pozwalającej rozwiązać i uzdrowić to co dotychczas przeszkadzało Ci cieszyć się życiem i w każdej jego chwili zaznać poczucia bezpieczeństwa, harmonii i spełnienia, zmniejszyć poziom stresu i napięcia;
-spotkasz się ze sobą i zrelaksujesz.

Zajęcia prowadzę w małych grupach : 6-12, czas trwania warsztatu – ok. 3 godz.


Zapisy i informacje

Aneta Kaluba
psycholog
T : 506 021 912
a.calooba@gmail.com


www.zmianamyslenia.pl

Miejsce

Owocne Miejsce
Ul. Krochmalna 4/28 lok. 26
00-864 Warszawa


Prowadząca warsztat

Aneta Kaluba: psycholog. Zajmuje się udzielaniem pomocy osobom dorosłym, będących w różnych trudnych sytuacjach, ale także tym, którzy szukają sensu i motywacji w dalszej pracy nad sobą, a tym samym nad całym swoim życiem.
Pracuje z osobami będącymi w kryzysie, mającymi trudności w relacjach, kłopoty z komunikacją, wyrażaniem swoich potrzeb, akceptacją własnej osoby oraz borykają się z różnego typu lękami i ograniczeniami. Prowadzi też warsztaty relaksacyjne i autorskie warsztaty dla kobiet „ Zamień się życiem”. Pracuje w Centrum Rozwoju Psychologicznego „ Nasza Strefa”.

Cena i termin

Termin:
13 lutego 2016 r. ♦ sobota ♦ g. 15.00 - 18.00

Cena: 90 zł

Zaliczka na nr konta : 05 1050 1676 1000 0022 0887 3998