Agnieszka Jabłońska, Coach

Współtwórczyni ośrodka

Pracuj lekko w ciszy, niech efekty robią hałas

Praca trenera(coacha) motywacji i rozwoju to dla mnie duży przywilej. Czuję się wyróżniona za każdym razem, kiedy jestem zapraszana do towarzyszenia w drodze ku realizacji marzeń, osiąganiu upragnionych celów. Często jestem świadkiem, jak te cele dopiero się „wylęgają”, uzmysławiają. Dzięki temu, że „coś” nieustannie „zgrzyta”, domaga się uwagi – zaczyna się przestrzeń do pracy i poszerzania naszego widnokręgu.

Najpierw słyszę o życiowych porażkach. Nie ma nic niezwykłego w tym, że nas dotykają. To przecież nie tatuaże na całe życie, jedynie siniaki, zadrapania, które też czegoś uczą, przed czymś ostrzegają. Mają wartość! Często są motorem zmian, które paradoksalnie odmieniają życie na lepsze.
Współpracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi. Ta współpraca pokazuje, jak to, czego nauczył mnie Marek Kamiński i co opisuje w 10 krokach swojej autorskiej metody „Biegun, czyli sztuki odkrywania siebie i osiągania celów” sprawdza się bez względu na wiek osoby, która zapraszana jest do podróży w głąb siebie i do pracy nad sobą.

Wspieram przy wprowadzaniu zmian w obecnym sposobie życia lub ścieżce kariery. Zmiany te zachodzą poprzez samodzielne odkrywanie na nowo znaczenia swojej pracy lub dążenie do nadania własnemu życiu lub karierze nowego sensu i kierunku, w zgodzie z wyznawanymi wartościami, posiadanymi predyspozycjami i dążeniami, z którymi głęboko się identyfikujemy.

Jeśli osoba, która się do mnie zgłasza nie ma jasnego obrazu swoich predyspozycji, milknie po wyliczeniu zaledwie kilku swoich atutów, nie zauważa u siebie żadnych talentów, często proponuję przeprowadzenie testu wykorzystującego jungowską teorię typów psychologicznych (JTI – Jungian Type Index).

Dostajemy wtedy odpowiedź na pytania o nasze skłonności do tego m.in.:

 • Gdzie głównie jest skierowana nasza energia (ekstrawersja vs. introwersja);
 • Jaki rodzaj informacji naturalnie spostrzegamy (poznanie vs. intuicja);
 • Jak podejmujemy decyzje (myślenie vs. odczuwanie);
 • Czy wolimy żyć w sposób bardziej strukturalny, zorganizowany, czy też bardziej spontaniczny (osądzanie vs. obserwacja);
 • Z których funkcji psychologicznych korzystamy świadomie, z których nie i co to dla nas oznacza, jak to może wpływać na nasze zachowanie w sytuacjach dla nas niekorzystnych, np. stresu, choroby, zmęczenia;
 • Co bierzemy w pierwszej kolejności pod uwagę podejmując decyzje, jak rozwiązujemy problemy;
 • Jak się komunikujemy;
 • Jak budujemy relacje, co to może w konsekwencji powodować;
 • Jaki styl pracy, uczenia się preferujemy, jaka rola główna a jaka dodatkowa w pracy zespołowej jest dla nas najbardziej efektywna.

By mieć wiedzę, która pozwoli nam:

 • Dostrzec nasze mocne i słabe strony
 • Zrozumieć siebie i motywy, które nami kierują,
 • Zmotywować siebie do konkretnego działania, przemodelować czasem sposób, w jaki do tej pory działaliśmy
 • Zaplanować drogę, która pozwoli nam dotrzeć tam gdzie pragniemy.
Jestem entuzjastką tego narzędzia. Informacje uzyskane z raportu JTI uświadomiły mi schematy postępowania, które ujawniały się u mnie „nie wiedzieć, czemu”, a które teraz rozumiem i sama świadomość mechanizmu ich powstawania pozwala mi nie dopuszczać ich do głosu z poprzednią mocą. Sama nigdy nie rezygnuję z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. Od dotarcia do celu ważniejsza jest droga. Każdy człowiek ma swoją. Niepowtarzalną. Najlepszą dla siebie.

Studia:

Praktyczna psychologia motywacji. Akademia „Biegun” SWPS i Marka Kamińskiego; Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.
Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego i Menedżerskiego SGH w Warszawie.

Szkolenia:

Coach Biznesu - PwC (PricewaterhouseCoopers) Business Coaching Diploma
Coaching kryzysowy - akredytacja Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologicznego (w trakcie procesu certyfikacji - akredytacja I stopnia
Coaching – poziom II – zaawansowane narzędzia pracy coacha; Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa;
Projekt Coaching Mistrzów realizowany przez Instytut Liderów Zmian z Biurem Karier SWPS
Psychologia pozytywna w coachingu i dobrostan, Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa.

„Train The Trainer – trening kompetencji trenerskich” – Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego;
„Jak sprawić, aby chciało się chcieć – rzecz o motywacji” – Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego;

Licencjonowany diagnosta testu preferencji psychologicznych JTI (Jungian Type Index).

Kilkanaście lat pracowała w departamentach biznesowych central kilku czołowych instytucji finansowych, m.in. w Bank BGŻ – Rabobank Group, Bank BPH – Grupa GE Capital.

Serdecznie zapraszam na organizowane przeze mnie warsztaty z zakresu rozwoju osobistego w małych, kameralnych grupach.

ZAPISY I INFORMACJE:
Agnieszka Jabłońska
Coach&Trener
T: 601 801 998
info@owocnemiejsce.pl