Małgorzata Virág (nee Czerniakowska), Coach, Certyfikowany Trener FRIS®, Terapeuta TSR, Warszawa

Właścicielka i twórczyni ośrodka

Dlaczego coach, trener a następnie terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach?

Zanim zostałam coachem i trenerem, moje życie zostało utkane z dni radosnych, pięknych, ale też i tych, gdy szłam drogą usłaną cierniami. I wiem, że jak mówił poeta: „Nie Brooklyński most, ale przemienić w jasny nowy dzień, najsmutniejszą noc to jest dopiero coś”.

Pochodzę z Warszawy. Zbudowałam z przyjaciółmi wielką firmę. Pracowałam 16 godzin na dobę. Moje kilkunastoletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora w firmie księgarskiej nauczyło mnie jak ważne jest, aby umieć porozumiewać się z innymi budując pełne szacunku i ciepła relacje, jak ważne jest motywowanie ludzi w dążeniu do realizacji celów. Przez tych kilka lat nauczyłam się ustalać własne granice przy jednoczesnym poszanowaniu granic innych ludzi i jak marzenia można zamienić na cele.

Praca dawała mi ogromną satysfakcję, ale jednocześnie coraz bardziej zaburzała moją życiową równowagę co w rezultacie doprowadziło do rozpadu małżeństwa i odejścia z firmy. Zmiany życiowe zmusiły mnie do zatrzymania się w dotychczasowym pędzie i spojrzenia na swoje życia z innej perspektywy. Długo uczyłam się jak nie robić nic. A potem nauczyłam się jeszcze, że nic nie robiąc można robić bardzo ważne, najważniejsze rzeczy: odkryć siebie, otaczających mnie ludzi, świat i znaleźć w tym harmonię. Polubiłam więc to moje twórcze nic nie robienie, moje podróże w głąb siebie, nocne rozmowy z siostrą, niedzielne rozmowy z Bogiem, poranne rozmowy z ukochanym…

I wtedy zobaczyłam, jak wielu z nas jest zagubionych w biegu. Ktoś się potyka, ktoś przystaje przemęczony, zatrzymuje się w pewnym momencie życia, przewraca i dalej już nie ma siły, ktoś inny zatrzymuje się, bo po prostu nie wie, w jakim kierunku, dokąd, po co?

I tak na dobre zaczęła się moja przygoda z coachingiem. Od zrobienia mapy marzeń. Od pytania „Dokąd chcę iść?” zamiast „Dokąd idę?”. Po co chcę? Dlaczego chcę? Co jest w ogóle dla mnie ważne? Zaczęłam studiować, szkolić się na rozmaitych kursach, zdobyłam gruby plik dyplomów, stał się ze mnie coach, trener rozwoju osobistego oraz terapeuta (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach ukończony I i II stopnień szkolenia oraz Racjonalna Terapia Zachowania) pracujący w Warszawie. Ale co najważniejsze, coraz częściej słyszałam „Dzięki”. Więc było warto. Więc potrafię zamieniać w jasny nowy dzień.
 
Sama jestem przykładem zmian, kilka lat temu podjęłam decyzję o zmianie pracy i dziś wiem, że było warto, ponieważ praca coacha, trenera rozwoju osobistego i terapeuty jest nie tylko moją pasją, ale czymś w co głęboko wierzę i sama stosuję w swoim życiu.

Urządziłam gabinet w starej kamienicy. W ścianach są cegły, z których po wojnie odbudowywano Warszawę. Czerwone, ceglaste ściany przypominają, że można podnieść nawet z gruzów.

Tak powstało „Owocne Miejsce”, miejsce, do którego przychodzą ludzie, którzy chcą się zatrzymać i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, którzy pragną zmian w swoim życiu tak, żeby ono było przeżywane zgodnie z ich pragnieniami, marzeniami oraz wartościami.


Coach, Terapeuta TSR, Trener rozwoju osobistego:

Jako coach w Warszawie pracuję w następujących obszarach:

⇒ Life coaching – coaching życiowy
⇒ Coaching relacji (pary, młodzież)
⇒ Coaching zmian
(zmiana lub powrót po długiej przerwie do pracy, kryzys w związku, rozwód)
⇒ Coaching kariery (aktualnie wzbogacam swój warsztat na studiach podyplomowych na kierunku Job-Coaching-doradztwo zawodowe, doradztwo edukacyjne i coaching kariery)

Coaching w moim podaniu skupia się na poprawie jakości życia poprzez koncentrację na rozwoju, poszukiwaniu rozwiązań i odkrywaniu drzemiących w Tobie pokładów możliwości, zasobów i sił. W mojej pracy z klientami koncentruję uwagę na ich mocnych stronach i zasobach, dzięki którym Klienci zyskują siłę i energię do przezwyciężania trudności i wprowadzania zmian w życiu.
Pracuję głównie z kobietami, które pragną zmiany, ale nie potrafią jej skutecznie przeprowadzić. Szukają równowagi i spójności pomiędzy życiem osobistym, a zawodowym.
Coaching jest procesem opartym na wzajemnym zaufaniu i partnerskiej relacji. Jest dla każdego, kto naprawdę pragnie i jest gotowy na zmiany w swoim życiu.

Coaching kariery zawodowej pomaga Klientowi odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaka praca jest zgodna z jego talentami, zainteresowaniami, umiejętnościami i potrzebami? Kiedy już to wiemy, staramy się ustalić jakie kroki Klient powinien przedsięwziąć, aby taką pracę zdobyć. Nasze spotkania są pomocne w określeniu kierunku rozwoju kariery. Sięgamy do dotychczasowych doświadczeń Klienta, zastanawiamy się, co jest jego siłą na rynku pracy. Świadomość własnych mocnych stron i atutów potrafi być bardzo wspierająca.

Jako Coach kariery towarzyszę osobom, które:
⇒ znalazły się na tzw. zawodowym rozdrożu i zastanawiają się, w którym kierunku dalej podążyć;
⇒ od dłuższego czasu poszukują pracy, ale bez skutku;
⇒ marzą o znalezieniu pracy, w której będą mogły w pełni się realizować, wykorzystując swoje talenty, zainteresowania i umiejętności;
⇒ oraz pomagam rozpoznać objawy wypalenia zawodowego.
Pracując w obszarze pracy łączę kwalifikacje doradcy zawodowego z kompetencjami coacha kariery oraz terapeuty, dzięki czemu mam olbrzymi wachlarz możliwości pracy z ludźmi. Na życzenie klienta mam do zaproponowania wiele testów kompetencyjnych.

Jako trener prowadzę warsztaty rozwojowe m.in.  z tworzenia mapy marzeń, odkrywania pokładów motywacji , odkrywania kobiecości, zarządzania własną energią, work life balance oraz prowadzę warsztat skierowany do osób, które znalazły się na zawodowym rozdrożu i zastanawiają się, w którym kierunku dalej podążyć.

Jako Terapeuta pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz  w nurcie Racjonalnej Terapii Zachowania. Oba nurty należą do terapii krótkoterminowej dającej długotrwałe rezultaty oraz oba nurty są spójne ze sobą oraz z ideą coachingu.

Pomyśl, czego tak naprawdę pragniesz. Jeżeli chcesz
 

 • Poprawić lub wzbogacić relacje z innymi, poprawić relację partnerską, nawiązywanie nowych kontaktów;
 • Chcesz rozpoznać niezdrowe myśli, przekonania na swój temat lub świata, które mają wpływ na emocje i zachowania i zmienić je na zdrowsze to mogę nauczyć Ciebie zadbania o siebie dzięki umiejętnościom jakie zdobyłam podczas szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania;
 • Zadbać o swój rozwój osobisty poprzez głęboki wgląd w siebie;
 • Ustalić priorytety w życiu i świadomie sięgać po więcej;
 • Potrzebujesz wsparcia w procesie wprowadzania zmian zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym i chcesz, abym Ci towarzyszyła;
 • Podnieść swoje poczucie własnej wartości;
 • Popracować nad zmianą niekorzystnych nawyków, np. zmiana diety, ćwiczenia fizyczne i zamienić je na zdrowsze;
 • Chronić swoje zdrowie i życie;
 • Lepiej zarządzać swoim czasem, harmonijnie zarządzać własną energią życiową;
 • Pragniesz żyć sensowniej, pełniej, osiągnąć spokój, równowagę w życiu osobistym i zawodowym;
 • Chcesz w pełni korzystać ze swojego potencjału, ze swoich umiejętności, odkryć swoje mocne strony;
 • Odkryć swoje zasoby i odnaleźć siłę i motywację do działania;
 • Lepiej radzić sobie ze stresem, lękiem.
Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

To zapraszam do siebie na sesje coachingowe lub terapeutyczne. Jako coach i trener rozwoju osobistego zapraszam również na organizowane przeze mnie warsztaty w kameralnych grupach, z zakresu rozwoju osobistego i umiejętności miękkich.

Zapisy i informacje:

Małgorzata Virág (nee Czerniakowska)
Job - Coach & Trener
T: 515 117 292
malgorzata.virag@owocnemiejsce.pl


Studia:

 
 • Job Coaching - doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery - Studia podyplomowe
 • Podyplomowe Studium Coachingu na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie;
 • Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa na kierunku ekonomia w zakresie integracji europejskiej.

Szkolenia:

 • Ukończone Szkolenie Certyfikacyjne FRIS® - jako Trener FRIS® posiadam wiedzę i umiejętności niezbędne do wykorzystania w praktyce Metodologii FRIS®
 • Racjonalna Terapia Zachowania - warsztaty doskonalące-certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej;
 • Racjonalna Terapia Zachowania I stopień - certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej;
 • TSR - Terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach szkolenie I stopnia (kurs podstawowy) i szkolenie II stopnia (kurs zaawansowany) w CTSR;
 • Ukończone szkolenie trenerskie "Zostań Trenerem Metody Biegun" według programu motywacyjnego "10 kroków metody Biegun" w Fundacji Marka Kamińskiego;
 • Ukończony cykl szkoleń Coaching poziom I-IV obejmujący 96 godzin dydaktycznych realizowany przez Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej:
  • Coaching - poziom IV - rozwój kluczowych kompetencji Coacha ICF, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa;
  • Coaching - poziom III - zaawansowana praca coacha pod superwizją, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa;
  • Coaching – poziom II – zaawansowane narzędzia pracy coacha, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa;
 • Szkolenie NVC – Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) w pracy terapeutycznej i wsparciowej;
 • Psychologia pozytywna w coachingu i dobrostan, Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa.

Kursy semestralne zakończone egzaminem oraz zdobyciem certyfikatu na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego:

 • Train The Trainer II - zaawansowane techniki prowadzenia szkoleń z elementami coachingu grupowego;
 • Train The Trainer I - trening kompetencji trenerskich;
 • Psychologia jedzenia;
 • Gry w bliskich związkach;
 • Open Your Mind - trening innowacyjności i twórczego myślenia;
 • Ty  mnie nie słuchasz, czyli jak poprawić komunikację;
 • Psychologia pozytywna – czyli naucz się żyć szczęśliwiej;
 • Jak sprawić, aby chciało się chcieć – rzecz o motywacji;
 • Skuteczne zarządzanie sobą w stresie.
Nieustająco szkolę się, uzupełniam swój warsztat, zdobywam nową wiedzę, podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.