Skąd pomysł na warsztaty „Herbata na lodowcu, o wolności w czasie wolnym”?

Widzimy dużą potrzebę zwiększenia świadomości wykorzystywania czasu wolnego, który dla wielu jest dziś dobrem wręcz luksusowym. Wiele programów rozwojowych dotyka tematów efektywności osobistej, produktywności czy osiągania celów w możliwie najszybszym tempie. Ale co wtedy, gdy nie starcza nam energii na realizowanie tych celów?
My zachęcamy do odpowiedzenia sobie na pytanie: Czego tak naprawdę potrzebujesz w swoim wolnym czasie? Brzmi trywialnie, ale często swoje potrzeby stawiamy na dalszym planie.


Co się dzieje, gdy zapominamy o swoich potrzebach?

Częściej ich po prostu nie określamy, nie zastanawiamy się nad tym, co na „tu i teraz” jest dla nas najwłaściwsze. A gdy ich nie zaspokajamy pojawia się brak motywacji do działania, porównywanie z innymi, zmęczenie, frustracja… Często ludzie czują się zagubieni w gąszczu możliwości, jakie stwarzają szczególnie duże miasta albo rezygnują z dokonywania wyborów i działają tak, jak podyktuje im otoczenie. My wspieramy w odnajdywaniu swoich potrzeb, które stają się punktem wyjścia do zmiany i obrania kierunku działania.


Co oznacza tytuł warsztatów?

Potrzeby poszczególnych osób w kontekście czasu wolnego znajdują się często na różnych biegunach. Mogą być zależne od wielu czynników, np. sytuacji zawodowej, rodzinnej, zdrowotnej czy nawet nastroju. Niektórzy z nas będą szukać mocnych wrażeń z bandą znajomych w dalekich zakątkach świata, inni zapragną wyciszenia i czasu tylko dla siebie.
I to, co jest istotne, każda z tych opcji może być WSPANIAŁA - jeśli tylko jest właśnie tym, czego dana osoba potrzebuje. Nie bez powodu w tytule piszemy o wolności – zależy nam na pokazaniu, że uczestnicy mają wpływ na każdą minutę swojego dnia


Na czym polegają warsztaty prowadzone metodą coachingową?

Obie jesteśmy coachami akredytowanymi przez największą międzynarodową organizację zrzeszającą profesjonalnych coachów – International Coach Federation. Coaching wykorzystujemy zarówno w pracy z klientami biznesowymi, jak i indywidualnymi. Widzimy skuteczność tej metody, która daje długotrwałe rezultaty. Ludzie dokonują nowych odkryć, dzięki temu, że słyszą pytania, których sami by sobie nie zadali. Są to pytania które doprowadzają do poszerzenia perspektywy, zachęcają do dokonania kluczowych odkryć, a także wypracowania działań, które będą użyteczne i jednocześnie atrakcyjne. Nie ma tu miejsca na gotowe strategie, rady czy ocenę. Każdy klient zabiera ze sobą wypracowane przez siebie rozwiązania.


Co zyskają uczestnicy warsztatów?

Przede wszystkim będą mogli określić, jaki sposób spędzania czasu wolnego będzie najlepszą odpowiedzią na ich konkretne potrzeby. Na tym spotkaniu będzie miejsce zarówno na refleksję, jak i na humor. Te warsztaty pozwalają na dystans wobec nas samych i naszego otoczenia. Wierzymy, że uczestnicy będą dzięki temu spotkaniu wykorzystywać swój czas wolny tak, by ich „baterie”, były naładowane w 200%.


Szczegóły organizacyjne?

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 18 lutego, w godz. 10.00-12.45 w Owocnym Miejscu (Krochmalna 4/28 lok. 26). Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: herbata.na.lodowcu@gmail.com.  Zapraszamy J.

 


O prowadzących:

Ewa Makuch - akredytowany coach International Coach Federation. Psycholog. Na co dzień HR Manager w firmie deweloperskiej. Jej czas wolny to bliscy, dużo natury stale przeplatającej się z kulturą, gry planszowe, weekendowe wypady, które doładowują akumulatory w 200%. Kocha taniec i muzykę. Praca warsztatowa to również jedna z jej pasji :).

Marta Skrzydelska - business & life coach akredytowany przez International Coach Federation, superwizor coachingu. Prowadzi warsztaty budowania poczucia własnej wartości oraz trening kompetencji coachingowych na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Wspiera realizację innowacyjnych projektów o charakterze społecznym oraz doradczo-szkoleniowym. Zabiegana mama aktywnego 3-latka, amatorka kitesurfingu i herbaty miętowej z lukrecją.