Zapisz się na spotkania dla rodziców szukających lepszej komunikacji ze swoimi nastoletnimi dziećmi, jeśli:

• kochasz swoje dziecko, troszczysz się o nie, ale coraz częściej trudno jest Ci się z nim porozumieć,
• masz wrażenie, że już wyczerpałeś wszystkie środki i narzędzia skutecznej komunikacji ze swoim dzieckiem,
• chciałbyś się dowiedzieć, jaki styl komunikacji ze swoim dzieckiem reprezentujesz: wyjaśniania czy rozumienia,
• chcesz dowiedzieć się, czy potrafisz słuchać, czy potrafisz podążać za tym, co ważne dla Twojego dorastającego dziecka i czy próbujesz zrozumieć jego racje...

Praca w grupie będzie oparta na osobistych doświadczeniach uczestników. Poruszymy wszystkie powyższe zagadnienia oraz wiele innych tematów dotyczących komunikacji z dorastającym dzieckiem. Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń oraz wspólna praca pomoże uzdrowić relacje rodzinne.


Okres dorastania, zarówno wczesnej jak i później adolescencji  (ok. 13-20 lat) generalnie charakteryzuje się krzyżowaniem dwóch tendencji: byciem dzieckiem i zarazem wchodzeniem w wiek dojrzałości. Taka sytuacja egzystencjalna powoduje wiele wyzwań, którym młoda osoba musi stawić czoła. Na pewno należą do nich m.in. poszukiwanie własnej tożsamości (zarówno personalnej jak i płciowej), określenie roli w grupie rówieśniczej, badanie relacji do odmiennej płci,

tworzenie związków preintymnych, inicjacje seksualne, osiąganie emocjonalnej niezależności od rodziców i dorosłych. Świat dorastającego dziecka jest ściśle powiązany z jego rodzicami, dlatego ich rola w tym okresie jest niezmiernie ważna, jak i złożona, biorąc pod uwagę fakt, że następuje separacja dziecka od rodzica i coraz bardziej wyłania się indywidualna osoba z całym swoim światem znaczeń i wartości.


Informacje:

Spotkania poprowadzi psychoterapeuta Jakub K. Wielgopolan i  będą się odbywały raz w tygodniu we środy w godzinach 18.00 – 19.30.

Grupa będzie liczyła sześć, siedem osób (rodziców, opiekunów) i będzie miała charakter otwarty, czyli po odejściu z niej osoby będzie dołączała kolejna.

Koszt udziału w cyklu 4 spotkań w miesiącu: 280 zł.
W cenie kawa, herbata, woda, słodki poczęstunek.

Kwalifikacje do grupy trwają (jedna, dwie konsultacje w cenie 40zł  za spotkanie). Grupa zostanie uruchomiona po zgłoszeniu się min. 4 osób. Rezerwacja miejsca w grupie następuje po odbytej konsultacji z psychoterapeutą i  zgłoszeniu chęci uczestnictwa w grupie wsparcia na podany adres mailowy lub numer telefonu. Osoby decydujące się na uczestnictwo w grupie wnoszą opłatę z góry za każdy miesiąc).

Grupa wsparcia zostanie uruchomiona po zgłoszeniu się min. 4 osób.
Osoby zainteresowane udziałem w grupie proszeni są o kontakt na podany adres.


Zapis:

Małgorzata Czerniakowska
Coach & Trener
T: 515 117 292
malgorzata.czerniakowska@owocnemiejsce.pl

zobacz terminy warsztatów

Podobne