Jakub Krzysztof Wielgopolan, Psychoterapeuta, Trener TRE, Doradca egzystencjalny

Jakub Krzysztof Wielgopolan, Psychoterapeuta, Trener TRE, Doradca egzystencjalny

Osoba współpracująca z ośrodkiem

Jestem psychoterapeutą, pomocą psychologiczną zajmuję się od końca lat 90. (ur. 1962). Jestem magistrem psychologii (Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Warszawie) oraz magistrem filozofii (Akademia Teologii Katolickiej w Warszawie). Posiadam międzynarodowy certyfikat uprawniający do pracy w obszarze poradnictwa i pomocy psychologicznej wiedeńskiej szkoły psychoterapeutycznej „Analizy Ezgzystencjalnej i Logoterapii” GLE (International Gesellschaft für Logotherapie und Existenzanalyse – Wien). Dodatkowo ukończyłem „Studium pomocy psychologicznej i socjoterapii” w Ośrodku Metod i Szkoleń Psychospołecznych w Warszawie, „Kontakt w sytuacji pomagania” oraz „Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej” w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Szpitalu Tworkowskim w Tworkach oraz w Szpitalu psychiatrycznym na ul. Dolnej w Warszawie, Instytucie Genetyki Generacja oraz w praktyce prywatnej.

Zajmuję się wsparciem psychologicznym, psychoterapią indywidualną (też młodzieży od lat 18), terapią grupową, par oraz rozwojem osobistym.Jestem certyfikowanym trenerem TRE prowadzącym ćwiczenia uwalniające od napięć, stresu i traum – TRE (Trauma and Stress Releasing Excercises).

PSYCHOTERAPIA – pozwól sobie pomóc

Są takie momenty w życiu, kiedy czujemy, że nie starcza nam już sił ani pomysłów jak wybrnąć z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy i coraz bardziej cierpimy, kręcimy się w koło lub czujemy, że nie mamy wpływu na sytuację. A dzieje się tak niezależnie od tego czy los nam to zesłał, czy też sami staliśmy się tego autorem. Możemy w takiej sytuacji doświadczać depresji z różnych powodów, lęków, fobii, różnego rodzaju uzależnień, nie dawać sobie rady z rozstaniem lub żałobą, wszelkimi trudnymi dla nas sytuacjami czy przeżyciami, które nie pozwalają nam godnie i w miarę dobrze żyć. Wówczas zapraszam na sesję psychoterapii wg nurtu terapii egzystencjalnej – pozwól sobie pomóc.

DORADZTWO EGZYSTENCJALNE

Jeżeli czujesz zagubienie w swoich celach, nie dajesz sobie do końca rady z realizacją życiowych prywatnych i zawodowych celów. Gubisz poczucie sensu w swoim działaniu, potrzebujesz redefiniować swoje priorytety. Nie możesz odszukać wartości, którymi się kierujesz w życiu, masz trudności w dobrej komunikacji z bliskimi lub w relacjach zawodowych. Potrzebujesz lepszego zrozumienia swoich decyzji, działań lub sytuacji, w której obecnie się znajdujesz. Szukasz odpowiedzi na takie pytania jak sens twojego życia, czym się w nim kierujesz i co Cię ogranicza. Chcesz uzyskać lepsze zrozumienie twoich wyborów i ich konsekwencji, a także przyjrzeć się własnemu życiu z innej niezależnej perspektywy lub uzyskać dystans do zadań i stanów emocjonalnych, które pozwolą Ci na bardziej konstruktywne odniesienie się do nich. Skorzystaj z sesji doradztwa egzystencjalnego.


Szkolenia:

 • Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie: Kontakt w sytuacji pomagania (135 godz.) – roczny kurs
 • Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie: Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej (64 godz.) – czteromiesięczny kurs
 • Stowarzyszenie Alternatiff w Warszawie - seminarium nt. asertywności i mediacji razem z treningiem
 • Stowarzyszenie Alternatiff w Warszawie - szkolenie z podstaw terapii rodzinnej 
 • Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii Ośrodka Metod i Szkoleń Psychospołecznych – Kuratorium Oświaty ( 2 lata) obejmujące psychologiczny trening grupowy, warsztat pracy z jednostką, warsztat pracy z rodziną, warsztat pracy z grupą.
 • 2010 – Uzyskanie certyfikatu z zakresu pomocy psychologicznej (trzyletnie szkolnie) w wiedeńskiej szkole GLE International (Analizy egzystencjalnej i Logoterapii) należącej do International Fedaration of  Psychotherapy (IFP Zurich) oraz European Association of Psychotherapy (EAP)
 • 2012 - certyfikat psychoterapeuty po pięcioletnim kursie z psychoterapii egzystencjalnej w wiedeńskiej szkole GLE International (Analizy egzystencjalnej i logoterapii) należącej do International Fedaration of  Psychotherapy (IFP Zurich) oraz European Association of Psychotherapy (EAP) – praca pod superwizją
 • 2013 – warsztat „Wprowadzenie do terapii poprzez Akceptację i Zaangażowanie” (Acceptance and Commitment Therapy, ACT) – 6 godz. – zorganizowany przez Katedrę Analizy Zachowania Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
 • 2016 - certyfikowany trener TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises) – czyli ćwiczenia fizyczne, które poprawiają jakość życia uwalniając od napięć psychicznych, stresu, traum tych niedawnych i odległych.
   

Dodatkowa działalność:

 • Współzałożyciel Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE - Polska;
 • Redagowanie tekstów z analizy egzystencjalnej;
 • Wykładowca na Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa.
ZAPRASZAM

Zapisy i informacje:

Jakub Krzysztof Wielgopolan
T: 605 247 395
info@owocnemiejsce.pl

możliwość sesji również przez skypa